Beton Binanın Üzerine Prefabrik Ev Yapılır mı?

Beton Binanın Üzerine Prefabrik Ev Yapılır mı?

Merhaba değerli okurlar. Her zaman olduğu gibi bugün de sizler için prefabrik ev hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz ve prefabrik evler ile ilgili detaylar hakkında tam bilgi sahibi olmanızı amaçlayacağız. Bugün sizler için seçtiğimiz konu ise, beton bir binanın üzerine prefabrik ev yapılır mı konusu olacak. Biliyoruz ki, prefabrik bir yapıya sahip olmak isteyen hemen hemen herkes mutlaka aklından geçirmiştir bu konuyu yada kısa da olsa bir araştırma yapmıştır. Kişilerin Bunu düşünmesindeki amaç ise mevcut evinin genişlemesini ve büyümesini istemeleridir. Aslına bakarsanız yanlış düşünmüyorsunuz, zaten dubleks prefabrik evler bunun için varlar. O halde gelin hep beraber bu konuyu detaylı bir şekilde inceleyelim.

Beton Binanın Üzerine Prefabrik Ev Yapılır mı?

Direkt olarak cevap vermemiz gerekirse evet, beton bir binanın üzerine prefabrik ev rahatça yapılabilir. Ancak, her konuda olduğu gibi bu konununda dikkat edilmesi gereken noktaları vardır ve beton bina gerekli imkanlara sahipse kurulum doğru bir şekilde gerçekleşebilir. İlk olarak, üzerine kurulum yapılacak beton binanın kesinlikle tek katlı olması şarttır ve düz bir tavana sahip olması gerekmektedir. Düz tavan üzerinde de anten, güneş enerjisi gibi yapılar kesinlikle bulunmamalıdır, komple dümdüz olmalıdır. Eğer halihazırda bir çatısı bulunuyorsa (istisnalar hariç) işinin ehli ustalar tarafından çatı alanı kurulum için düz bir hale getirilmelidir. Bir diğer önemli konu ise, üzerine kurulum yapılacak beton binanın gerekli sağlamlığa sahip olması lazımdır. Yani, beton binanın sağlam bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Çünkü kurulum sonrası çökme gibi durumlarla karşılaşılabilir. Olumsuz herhangi bir sonuçla karşılaşmamak için mutlaka bu saydığımız maddelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Gerekli tüm imkanlar sağlandıktan sonra beton eviniz saymış olduğumuz maddelere uygun ise kurulum işlemi gerçekleştirilebilir. Peki kurulum nasıl yapılacak dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen bunun cevabını da verelim.

Genel olarak İzmir prefabrik ev fabrika ortamında üretilen ve en geç 20 gün içerisinde biten prefabrik ev istendiği taktirde yerinde kurulum imkanı da sağlamaktadır. Yani ev yapılacak arazinin üzerine profiller yardımıyla doğrudan üretimi de başlayabilmektedir. Dilerseniz doğrudan binanızın üzerine üretimi yaptırın, dilerseniz de fabrika ortamında üretimini gerçekleştirip tır yardımı ile nakliye edip hazır bir şekilde sabitlemesini yaptırın. Ancak biz fabrika ortamında üretilip nakliye edilmesini öneriyoruz. Çünkü, hem zamandan oldukça tasarruf ettirmektedir hem de oluşabilecek herhangi bir yanlışlık çok kısa bir sürede tüm yapı malzemeleri fabrikada olduğu için çözülebilmektedir. Bundan dolayı da eviniz tam ve dayanıklı bir şekilde hazır hale gelmektedir.

Değerli okurlarımız, bugün ki yazımızda sizler için en çok sorulan sorular arasında olan bu sorunun cevabını vermeye çalıştık. Bu ve bunun gibi aklınızda olan tüm sorular için sitemizin blog kısmını inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz web sitemizde bulunan iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir, İzmir’de bulunan üretim fabrikamızı ziyaret edebilirsiniz. Yetkili Prefabrik İzmir prefabrik ev üretim hizmeti vermektedir. Bir başka yazımızda görüşmek üzere;

Sağlıcakla kalınız.

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime