Prefabrik Evler Depremden Etkilenir mi?

Prefabrik Evler Depremden Etkilenir mi?

Özellikle son zamanlarda ülkemizde artan deprem oranları ve depremin getirisi olarak maalesef ki oluşan can kayıpları yüzünden bir çok vatandaşın aklına ilk soru olarak “acaba oturduğum yapı depreme karşı ne kadar dayanıklı?” sorusu gelmektedir. Normal bir apartman dairesinde oturanlardan ziyade aynı sorunun cevabını prefabrik ev sahipleri de düşünmektedir. Peki, bir prefabrik ev depreme karşı ne kadar dayanıklıdır ve prefabrik evler depremden etkilenir mi? Bu yazımızda sizlere bu sorunun cevabını veriyor olacağız.

Üretimi gerçekleştirilmekte olan prefabrik evlerde kullanılan ana malzeme betopandır. Betopan bir diğer adıyla normal bir beton binada kullanılan malzemedir. Yani, prefabrik evlerin sağlam olması için en gerekli malzemedir. Betopan temelli üretilen bir prefabrik ev asla ve asla büyük bir felaket ve yüksek derece deprem şiddeti olmadıkça zarar görmez ve içerisinde yaşayan insanların canları tehlikeye girmez. Prefabrik evler 10 şiddetinde bir depreme karşı bile hem sağlam hemde dayanıklı kalabilmektedir ve izmir prefabrik ev firmaları ürettikleri evlerde bunun garantisini müşterilerine verirler.

Prefabrik ev yaptıracak kişilerin bu konu hakkında yanılgıya düştüğü bir husus daha vardır. O da, prefabrik evlerin ahşap evler kadar sağlam olmadığını düşünmeleridir ve bu düşünce kişileri prefabrik ev sahibi olma düşüncesinden uzaklaştırmaktadır. Prefabrik evler ahşap evlerden çok daha sağlıklı ve sağlamdır. Üretilen bu yapılar, uzun yıllar boyunca ayakta kalmayı ve sağlamlığı amaçlar. Ahşap bir ev, yüksek şiddetli bir deprem anında ayakta kalamıyorken aynı durum prefabrik evler için geçerli değildir. Prefabrik evler 10 şiddetinde bir depremde dahi ayakta kalabilmektedir.

Yetkili Prefabrik, izmir prefabrik ev üreticisi olarak üretmiş olduğu tüm yapılarda uzun yıllar boyunca sağlam kalma garantisi ve depreme, rüzgara karşı dayanıklılık garantisi vermektedir.

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime