Prefabrik Evlerde Ses ve Isı Yalıtımı Nasıl Olur?

Prefabrik Evlerde Ses ve Isı Yalıtımı Nasıl Olur?

Merhaba değerli okurlarımız. Her zaman yaptığımız gibi bugünde sizleri prefabrik ev konusunda bilgilendirmeyi amaçladık ve konu başlığımızı prefabrik evlerde ses ve ısı yalıtımı nasıl olur diye belirledik. İnsanların en çok merak ettiği sorular arasında olan ve sık sık bizlere de sorulan bu soruyu aynı şekilde kısa ve öz olarak sizlere anlatmaya çalışacağız. O halde hazırsanız başlayalım.

Prefabrik evler, betonarme evler gibi tamamen betondan üretilmezler ve bu yüzden insanlar da ses ve ısı yalıtımı konusunda belirli soru işaretleri ile beraber tereddütler yaşamaktadır. Her ne kadar ilk etapta kulağa basit gibi gelse de, prefabrik evler aslında normal bir betonarme evden daha yüksek biçimde ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Peki nasıl? Eğer bir prefabrik ev üretilecekse veya üretiliyorsa kesinlikle 10 cm duvar kalınlığı kriterine dikkat edilmelidir. Duvar kalınlığı 10 cm olan ve 16 dansti olan straforların kullanılması ısı ve ses yalıtımını beton bir eve göre çok çok sağlıklı bir hale getirmektedir. Bunun yanı sıra, prefabrik evlerde ısı ve ses yalıtımını sağlayan unsur sadece duvar panellerinden ibaret değildir. Herhangi bir prefabrik evde yalıtımı sağlayan önemli unsurlardan bir tanesi de çatı izolasyonunun gerekli bir şekilde sağlanmasıdır. İdeal bir yalıtım için çatı izolasyonunda ise cam yünü veya taş yünü kullanılması gerekmektedir. Cam yünü ve taş yünü kullanılan bir yapıda kesinlikle uzun vadede herhangi bir soruna rastlanmamaktadır.

Prefabrik evlerin üretildiği bütün şehirlerde ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır ancak bazı şehirlerin sert ve soğuk ikliminden kaynaklı, özellikle ülkemizin doğu kesimini kapsayan soğuklar dolayısıyla eğer nakliye olacaksa İzmir prefabrik ev üretim fabrikaları ve diğer fabrikalar ekstra önlem almaktadır ve ısı yalıtımına daha çok önem vermektedirler. Bu nedenle de üretilmiş veya üretilecek olan bir prefabrik evin içerisindeki ısı kaybının önlenmesi ve dışarıdan içeriye girebilecek havanın (soğuğun) engellenmesi için planlı bir çalışma hazırlamaları gerekmektedir.  Yazmış ve saymış olduğumuz tüm şartlar yerine getirildiği taktirde ısı ve ses yalıtımı konusunda kesinlikle bir sorun ile karşılaşılmamaktadır. Ancak, saymış olduğumuz unsurlar yerine getirilmediği ve malzemeden kaçıldığı taktirde hem yalıtım konusunda hem de yapı konusunda büyük sıkıntılar doğabilmektedir. Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka duvar kalınlığına ve izolasyonda kullanılan yünlerin cam yünü veya taş yünü olup olmadığına dikkat edin.

İzmir prefabrik ev üretim fabrikamız yalıtım konusuna oldukça önem veren ve yalıtım standartlarına uygun olan planlamalar yaparak uzman kadrosu ile müşterilerine hizmet veren bir fabrikadır. Prefabrik evler ile ilgili aklınızda bulunan tüm soruları web sitemizde yer alan numaralardan veya mail adresimizden bizlere ulaşarak iletebilir, dilerseniz fabrikamızı ziyaret edip bizimle yüz yüze görüşebilirsiniz. Bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle.

Kendinize iyi bakın.

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

 

One Comments

  1. prefabrik evler, ses ve ısı yalıtımı konusunda vermiş olduğunuz faydalı bilgiler için teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime