Birbirinden İlginç Prefabrik Ev Modelleri!

Birbirinden İlginç Prefabrik Ev Modelleri!

Düşük bütçeli ve aynı zamanda estetik bir görünüme sahip olan evlere olan talebin geçtiğimiz yıllara göre oldukça artması, prefabrik evleri daha popüler hale getirmiştir. Farklı malzemelerin bir araya getirilmesinden oluşan prefabrik yapılar, kaliteden hiçbir şekilde kaçınmadan ve zamandan tasarruf etmek isteyen kişiler için en mükemmel yöntemdir. Prefabrik bir ev almak, tıpkı bir toplama bilgisayar almaya benzer. Her bir yapı elemanı aslında hazır haldedir  ve bilgisayarın ne kadar yüksek özelliğe veya düşük özelliğe sahip olacağını siz belirlersiniz. Yani, evinizin ne kadar güzel ve sağlam olacağına da siz karar verirsiniz. Prefabrik yapıların sunmuş olduğu bu akıllı konsept, uzmanlar ve inşaat ustalarının işlerini çok kısa bir sürede bitirmesini sağlar. Normal bir prefabrik evde de her evde bulunması zorunlu olan mutfak, yemek odası, teras, yatak odası, banyo, oturma odası gibi unsurlar bulundurulabilir ve dilendiği taktirde de tek düz bir geniş alan olarak da yaşanmaya hazır hale getirebilir. Az önce de belirttiğimiz gibi, evinizin ne kadar dolu veya boş olacağına siz karar verirsiniz. Bugün ki yazımızda sizlere birbirinden ilginç prefabrik ev modellerini derledik ve prefabrik evler ile ilgili sizlere fikir vermeyi amaçladık. O halde başlayalım;

Siyah Ahşap Görünümlü Prefabrik Ev

Standart bir prefabrik ev olmaktan çıkan bu modelimiz, büyük camları ve verandası ile tam bir tasarım harikası. Temel su basmanı için beton yerine doğrudan platform üzerine kurulması da bu modeli oldukça şık bir hale getirmiş. Merdiven ve bırakılan oturma alanı ise mütevazi görünümü ile bu yapıyı mükemmel bir hale getiriyor.

Modern Tarz Renkli Prefabrik Ev

Standart bir 3×7 alanı nasıl değerlendirirsiniz? Ev sahibi bu sorunun cevabını sahip olduğu yapı ile mükemmel bir şekilde vermiş. Duvarlarda kullanılan kaplamalar ile degrade bir renk geçişi verilmiş ve dışarıya kurulan tahta zeminler bütünlüğün vazgeçilmez bir parçası olmuş. Aynı şekilde iç duvarlarda kullanılan kaplamalar da renk olarak bu mükemmelliğe ortak olmuş. Ne yalan söyleyelim, herkes böyle bir yapıya sahip olmak ister.

Teraslı Prefabrik Ev

Aslında dijital bir çizim olan bu tasarım, istendiği taktirde hayata geçirilebileceğini ve içerisinde yaşam olabileceğini bizlere vurgulamak için tasarlanmış. Standart konteynerlerin veya 3×7 profil ve betopan yardımı ile oluşturulan yapıların bu şekilde olabileceğini düşünecek olursak kesinlikle yaptırılabilir tasarımlar arasında bulunabilir ve dışarıdan bakıldığında da kendisine hayran bırakabilir.

Kahverengi Minimalist Prefabrik Evler

Doğa severler ve dağcılar için tasarlanıp hayata geçirilen bu modeller kahverengi olması dolayısıyla bulunduğu ortama ve yanında ki gölete tam uyum sağlamakla beraber büyük penceleri ve kapıları ile doğa severlerin doğaya sarılmasını sağlıyor. Sıcak bir kahve eşliğinde burada ki oksijeni solumak istemez miydiniz? Tam bir huzur kaynağı.

Minimalist Beyaz Renkli Prefabrik Evler

Tıpkı bir önceki resimde olduğu gibi bu resimde görülen prefabrik evler tatil yapmayı seven ve sahil hayatından vazgeçemeyen insanlar için tasarlanmıştır. Sahip olduğu beyaz rengi ile çevresine tam uyum sağlayan bu modeller, alanında barındırdığı verandası ve oturma yerleri ile dinlenmek için oldukça pozitif barınma alanı olmuş. Güne burada uyanıp güneşi kucaklamak fena bir fikir olmazdı, ne dersiniz?

Ağaç Görünümlü Prefabrik Ev

Doğa ve getirdiği huzurdan bahsetmişken bu evi paylaşmasaydık bu tasarıma haksızlık etmiş olurduk. Tamamen profil ve betopan yardımı ile üretilen bu model kaliteli bir kaplama malzemesi ile ağaç görünümüne sahip olmuş ve sürmeli kapısı ve çatısında yıldızları izlemek için bulunan camı ile tam bir tasarım harikası olmuş. Bu model insanı her şeyden vazgeçirir!

Siyah Minimalist Prefabrik Ev

Siyah profiller ile üretilen ve doğrudan hayata geçirilen bu model, platform üzerinde olması ve büyük cam boyutlarına sahip olması ile doğayı daha net gösterebiliyor ve ağaçların arasında mükemmel bir yaşam seçeneği sunuyor. Siz olsanız bu tarz bir ev yaptırır mıydınız?

Mavi Konteyner Ev

Konteyner ev denilince aklınızda mutlaka bir model canlanıyordur. Ancak bu model aklınızda canlanan modelden çok çok farklı ve özel. Rengi değiştirilmeden direkt olarak içerisine parke döşenen ve pencere-sürmeli kapı eklenen bu model bizlerden tam not aldı. Eminiz ki sizlerden de tam not alacaktır. Bu ve bunun gibi yapılara İzmir prefabrik ev üretim firmalarından rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

Son resmimizi de bitirdiğimize göre yavaş yavaş sizler için derlemiş olduğumuz makalemizi noktalayalım. İlk cümlelerimiz de de belirttiğimiz gibi, prefabrik ev yaptırmayı düşünüyorsanız ve aklınızda tam olarak nasıl bir ev çıkacağı hakkında fikir yoksa modeller sizleri fikir sahibi yapacaktır. Unutmayın, prefabrik yapılar siz ne şekilde isterseniz o şekilde hayata geçer. İzmir prefabrik ev fabrikalarından ve diğer fabrikalardan rahatlıkla temin gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak, şunu da soralım; Siz olsaydınız bu modellerden hangisine sahip olmak isterdiniz?

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

 

One Comments

  1. Benim favorim 3 numara :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime