Prefabrik Ev Nasıl Yapılır?

Prefabrik Ev Nasıl Yapılır?

Pratik üretim zamanı ve hızlı bir şekilde aktif olarak kullanılmaya başlamasıyla büyük bir rahatlık sağlayan prefabrik evler için prefabrik ev nasıl yapılır, en gerekli detayları hangileridir, fiyatına neler dahildir ve neler dahil değildir konusunu sizler için ele alacağız. Malzemeleri genel olarak fabrika ortamında üretilebilen, gerektiğinde ise yerinde kurulumu yapılarak kısa sürede teslim edilen prefabrik evler hayatımızda geride bıraktığımız son 20 yıl içerisinde çok önemli bir yere sahiptir ve yaşam alanı olmasıyla beraber fiyatlarıyla da kullanıcılarını bir hayli memnun eden yapılardır.

Prefabrik evler, imarlı arsalar üzerine kurulumu yapılan yapılar arasına girmektedir ve öncelikli olarak arsanın bağlı olduğu bölgenin belediyesinden gerekli imar durumu tespit edilip bilgisi alınmalıdır. Kişisel arsanızda prefabrik evin kurulumunu yapmanız için öncelikle arsanın bulunduğu bölgenin belediyesinden gerekli izinler ve ruhsatın alınması için zemin etüdü, mimari planlama, mekanik planlama ve prefabrik ev statik projesi gibi aşamaların hazır bulundurulması gerekmektedir. Evin kurulup yaşam alanı olması için ihtiyaç duyulan prosedürlerin evi yaptıracak müşteri tarafından gerçekleştirilmesiyle birlikte prefabrik evin üretimine, kurulumuna başlanabilmektedir. İster fabrikada üretilip yerine taşınan, isterse doğrudan yerinde üretimi gerçekleştirilip teslim edilen prefabrik evler için prefabrik ev nasıl yapılır konusunu gelin hep beraber tüm ayrıntılarıyla ele alalım;

1- İmarlı Arsa Ruhsatı

Yeni bir ev sahibi olmak istiyorsanız ve tercihinizi de prefabrik evlerden yana kullanıyorsanız ilk olarak ihtiyaç duyacağınız nokta, size ait bir arsanın olmasıdır. Eğer kendinize ait bir arsa yoksa bu durumda yaptırmak istediğiniz prefabrik evin kurulumunun sağlanması için gerekli olan bölgede belediyeye bağlı arsa tespit ederek bu arsanın belediyeden imar durumunu teyit etmeniz ve onayı var mı öğrenmeniz gerekmektedir.

Bu aşamalardan sonra ise az önce yukarıda bahsettiğimiz gibi eğer arsa da kurulum için herhangi bir pürüz yoksa ruhsat için gerekli olan evin mimari planı, zemin etüdü, mekanik planı ve statik projesi gibi aşamaların tamamlanması ve sunulması gerekmektedir. İzinli ve ruhsatlı arsanızın gerekli işlemlerinin tamamlanmasından sonra prefabrik evin kurulumu için gerekli prosedürler başlatılır ve kısa bir zamanda prefabrik evin teslimi sağlanmaktadır. İlerleyen dönemler içerisinde yasal olarak herhangi bir problem yaşanmaması için de yukarıda belirttiğimiz resmi izinlerin kesinlikle eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir.

2- Prefabrik Evin Üretimi

Prefabrik evinizin kurulacağı arsa için gerekli olan ruhsat, tapu, statik proje ve mimari planlama gibi adımların tamamlanmasından sonra tek katlı ya da çift katlı olmasına karar verildiyse prefabrik evi oluşturacak malzemelerin fabrika ortamında hızlı ve seri bir şekilde veya yerinde kurulumu gerçekleşecek şekilde üretimi gerçekleştirilmeye başlanmaktadır. İnşaat süreci gibi yoğun ve yorucu bir teslim süreci gerektirmeyen prefabrik evlerin üretiminde monte edilecek parçaların fabrika ortamında bir araya getirilmesi daha hızlı ve daha sağlıklı olur denilebilmektedir ancak yerinde kulumu da yapılabilmektedir.

Bir prefabrik evin detaylı olarak nasıl üretildiğini öğrenebilmeniz için yazımızı inceleyebilirsiniz;

Prefabrik Ev Üretimi (Detaylı Anlatım)

Bir prefabrik evin ruhsat işlemi nasıl yapılır?

Prefabrik Evlerin Ruhsat İşlemleri

Sizlerde özel tasarım bir prefabrik ev, villa veya dubleks ev yaptırmayı düşünüyorsanız web sitemizde bulunan numaralarımızdan veya mail adresimizden bizlere ulaşarak konu hakkında tam bilgi sahibi olmak için bilgi alabilirsiniz. İzmir prefabrik ev ayrıcalığı.

Sağlıcakla kalın.

Yetkili Prefabrikİzmir prefabrik ev üretim ve kurulum fabrikası

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime