Prefabrik Evlerin Ruhsat İşlemleri

Prefabrik Evlerin Ruhsat İşlemleri

Prefabrik evlerin günümüzde tamamen yaygın bir hale gelmesi ile birlikte artan talepler beraberinde soru işaretlerini de peş peşe getirmektedir. Durum böyle olunca prefabrik ev yaptırmak isteyen müşterilerimizin bizlere en çok sorduğu soruların arasında ”Prefabrik evlerin ruhsat işlemleri nasıl yapılır” sorusu bulunmaktadır. Doğal olarak bu konu herkes için merak uyandırmaktadır ve araştırma içerisine girilir. Bugün sizler için bu sorunun cevabını kısa ve öz bir şekilde vermeye çalışacağız.

Prefabrik bir eve sahip olmak isteyen pek çok insan prefabrik evler ile beraber bir çok özelliğe ekonomik ve bütçeye uygun bir şekilde sahip olmaktadır. İzmir prefabrik ev firmalarında ve diğer firmalarda bir çok prefabrik ev çeşidi bulunmaktadır ve farklı farklı fiyatlar ile prefabrik ev üretimleri gerçekleşmektedir. Kişinin bir ev de aradığı tüm özellikler bulunmaktadır ancak, prefabrik evlerin ruhsat işlemleri nasıl yapılır?

Prefabrik Evlerin Ruhsat İşlemleri Adım Adım Şu Şekilde Olmaktadır ;

  • Arsanızın imar durumunu bağlı olduğu ilçenin belediyesinden öğrenmek veya köy de bulunuyor ise il özel idaresinden öğrenmek
  • Üretim fabrikamızı ziyaret ederek istediğiniz prefabrik ev modelini seçmek
  • Seçmiş olduğunuz prefabrik evin projesi ile mimarlık ofislerinden ruhsat dosyasını hazırlatmak
  • Hazırlatmış olduğunuz ruhsat dosyası ile belediyeye veya il özel idaresine başvurmak

Aslına bakarsanız prefabrik evlerin de ruhsat işlemleri normal bir betonarme evin ruhsat işlemlerine benzemektedir. Ancak bilinmesi gereken ufak bir konu vardır. O da, her bölgenin belediyesinin farklı farklı uygulamaları bulunduğudur ve bu konu ile ilgili gereken evrakların hazırlanmaya başlamadan önce kişinin ilgili belediye ile görüşme sağladıktan sonra işlemlere başlaması gerektiğidir. Gereken bilgiler alındıktan sonra işlemlere başlanmalıdır. Daha sonrasında ise işlemler hızlı bir şekilde ilerler ve prefabrik evin yapılacağı alana gerekli olan su basmanı betonu atıldıktan sonra inşaat sürecine başlanabilmektedir.

Bu makalemizde sizlere gerekli ruhsat işlemlerinin nasıl yapıldığından bahsettik. Ruhsat işlemleri az önce de belirttiğimiz gibi normal bir betonarme evin ruhsat işlemlerine benzemektedir ve ekstra olarak alınmasında zor bir durum bulunmamaktadır. Eğer sizlerin de aklında bu ve bunun gibi soru işaretleri var ise, bizlere yazılı olan numaralarımız dan veya mail adresimizden ulaşıp tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Üretim fabrikamız İzmir Bornova’da bulunmaktadır. Dilerseniz, üretim fabrikamızı yerinde ziyaret edebilir ve yüz yüze bizler ile görüşme sağlayabilirsiniz. Yetkili Prefabrik, İzmir prefabrik ev üreticisi olarak sizlere hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

One Comments

  1. Prafabrik evleri arsanın sınır kısmından içe 6 metre çekme zorunluluğu varmidır teşkekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime