İzmir Prefabrik Ev Fiyatları Neye Göre Değişir?

İzmir Prefabrik Ev Fiyatları Neye Göre Değişir?

Prefabrik Ev Fiyatları Neye Göre Değişir?

Prefabrik evler günümüzde en çok tercih edilen yaşam alanlarının başında gelmektedirler. Durum böyle olunca prefabrik evler için onlarca seçenek ve farklı tasarımların kullanılması tercih edilmeye başlamıştır.

Bir prefabrik evin ilk fiyatını belirleyecek faktör ise yapılacak yapının kaç m² (metrekare) olacağı ve kaç katlı olacağıdır. İçerisinde barındıracağı donanımlar ise fiyatı değiştirecek faktörlerden bir diğeridir. Genel olarak tek katlı prefabrik evler tercih edilse de, 2 veya 3 katlı yapılar da günümüzde fazlasıyla ön plana çıkmaktadır. Bu yapılara genel olarak tatil beldelerinde, şahısa ait arazilerde ve kamp alanlarında rastlayabilirsiniz. Ancak 2 veya fazla katlı olan prefabrik yapıların doğal olarak fiyatı da artmaktadır. Ortalama olarak standart bir prefabrik ev fiyatı 20 bin liradan başlayabilirken 500 bin Türk lirasına kadar artarak değişkenlik de gösterebilir.

Prefabrik evlere şömine, garaj, elektrikli panjur veya benzeri yaşamı kolaylaştıracak yapılar da yaptırılabilmektedir. Haliyle daha geniş ve kullanışlı bir yaşam alanına sahip olunur. Genel olarak prefabrik ev üreticileri arasında da bir rekabet vardır. Bu rekabetin en temel sebebi ise yapıda kullanılacak malzeme ve ortaya çıkacak işin kalitesidir. Basit bir kıyaslama yapmak gerekirse, İzmir prefabrik ev ve İstanbul prefabrik ev üreticileri arasında açık fiyat farklılıkları çıkabilir. Burada en önemli nokta ise çıkan fiyatın bilincinde olmak ve kullanılacak malzemenin markasını bilip, yapıyı yapacak olan firmanın referanslarının güvenilir olmasına dikkat etmektir.

İzmir prefabrik ev üreticileri ve diğer şehirlerde bulunan prefabrik ev üreticileri arasında bulunan fiyat farkı, genel olarak kullanılan malzemeden, yapılacak işçilikten ve sağlam referanslardan çıkmaktadır.

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

One Comments

  1. Ne yani? Ben şimdi Sivas’da oturan biri olarak araştırma yaptığımda yüksek fiyat mı almış oluyorum? İzmir daha mı ucuz, daha mı pahalı? Hadi diyelim ki İzmir daha ucuz ee bunun nakliyesi var…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime