Prefabrik Ev Malzemeleri Nelerdir?

Prefabrik Ev Malzemeleri Nelerdir?

Popülerliğini günden güne hızla arttıran prefabrik evler, artan ev fiyatları ve hızla daralmaya başlayan alanlar için en olası ve pratik çözüm olarak lanse edilmektedirler. Prefabrik evler, gün içerisinde kısmen yarım veya tamamen bitmiş bir şekilde rahatça karşımıza çıkmaktadır. Çünkü, özellikle büyük şehirlerde hemen hemen herkesin aklının bir köşesinde yeni bir yaşam alanı olarak prefabrik ev fikri bulunmaktadır. Prefabrik ev, en yaygın konut ev tiplerinden bir tanesidir. Dayanıklılığı ve yıllarca gelişebilirliği, sürdürülebilirliği sayesinde bugünlere kadar gelebilmiştir. İşte bu sebeple, eğer sizlerin de aklınızın bir köşesinde prefabrik ev fikri var ise prefabrik ev malzemeleri nelerdir adlı başlığımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere prefabrik evlerin üretiminde hangi tip malzemeler kullanılır onları anlatacağız. İlk olarak prefabrik evlerin özelliklerinden bahsedelim;

Prefabrik Evlerin Özellikleri Nelerdir?

  • Prefabrik bir ev inşa ettirmek diğer inşa ettirilebilir yapılara göre çok daha hızlı bir süreçte bitmiş olur. Metre karesine göre en geç 1 ay içerisinde teslim edilebilen yapılardır ve minimum 21 metre kare olarak üretime alınırlar.
  • Prefabrik evler fabrika ortamında üretildiği için, yani kapalı alanda üretildiği için (yerinde kurulum durumları hariç) olumsuz hava şartlarından da korunurlar ve dışarıda yağan yağmur veya kar gibi olumsuz koşullar üretimi etkilemez. Dolayısıyla, diğer yapıların inşaatında olduğu gibi üretimin durması söz konusu olmaz ve ev sahibi olacak müşteriler beklemek zorunda kalmaz.
  • Prefabrik evlerin üretim aşaması ve inşaatı için daha az ekipman kullanılır ve bu hem maliyeti düşürür hem de duman attıran üretim destekleri kullanılmadığı için çevreye insan sağlığına zarar verebilecek bir durum oluşmaz. Aynı zamanda, soğutma ve ısıtma için daha az enerjiye ihtiyaç vardır çünkü mükemmel bir yalıtım sistemine sahiptirler.
  • Prefabrik evler çoğunluk olarak  İzmir prefabrik ev üretim fabrikalarında veya diğer şehirlerin üretim fabrikalarında üretilir ve daha sonrasında teslim için sahaya nakliye edilir. Bunun, sabit maliyet, daha az iş gücü, dış etkenlere sınırlı oranda maruz kalma ve zamandan tasarruf gibi avantajları vardır ve her şekilde ortaya çok sağlıklı bir yapı çıkmış olur.

Prefabrik evlerin temel özelliklerinden bahsettiğimize göre ve bu konuda da bilgi sahibi olduğunuza göre artık prefabrik evlerin üretiminde hangi tip malzemelerin kullanıldığına geçebiliriz. O halde geçelim;

Prefabrik Ev Malzemeleri Nelerdir?

1-) Zemin Betonu (Su Basmanı)

Zemin betonu veya diğer adı ile, su basmanı. Prefabrik evlerin kurulumu için olmazsa olmazlardan bir tanesi de zemin betonu dur ve üretilmiş olan prefabrik evlerin üzerine monte edilebilmesi için zemin bir betona ihtiyacı vardır. Bu, hem prefabrik evin sağlam bir şekilde sabitlenebilmesi için gereklidir hem de iklim şartlarından dolayı oluşacak su basmalarının önüne geçmektedir. Zemin betonu en az 30 cm yüksekliğinde olmalıdır ve arazisine zemin betonu atmak veya attırmak prefabrik evi yaptıracak müşteriye aittir. Zemin betonu atılamayan durumlarda ise biz İzmir prefabrik ev üretici fabrikası olarak profil yardımı ile 30 cm yükseklik oluşturup evi monte edebilmekteyiz. Ancak, en sağlıklısı ilk başta da dediğimiz gibi beton olmasıdır.

2-) ”H” Direkler

Prefabrik evlerin üretim malzemeleri arasında olmazsa olmazlardan bir diğeridir. Üretimi gerçekleşecek ve kurulumu tamamlanacak olan prefabrik evlerin, prefabrik ofislerin, prefabrik şantiyelerin, prefabrik kafelerin, prefabrik yatakhanelerin, prefabrik yemekhanelerin ve prefabrik fabrikaların iç ve dış tüm yapı duvarlarını birbirine bağlayan, iskeleti birleştiren özel bir üretim malzemesidir.

3-) (Poli Vinil Klorür) PVC Pencere

PVC, modern sentetik bir malzemedir ve gün geçtikçe gelişimini ve popülerliğini arttıran prefabrik evler ile birebir uyuşma sağlamaktadır. Ham maddesi tuz ve petrol olan PVC, aynı zamanda ilk gelişen plastik olarak da bilinmektedir. PVC malzemesi günümüzde de aktif ve yaygın olarak kullanılmaktadır ve bunlara örnek olarak kablolar, piller, kredi kartları, su dağıtma ve toplama boruları, otomobil döşemeleri, silecek sistemleri, yiyecek kapları, serum tüpleri, ameliyat eldivenleri ve piller gibi hayatında içerisinde bizzat bulunan malzemeler gösterilebilir. Prefabrik evlerin üretiminde kullanılan pencerelerde PVC pencerelerdir.

Sıralamış olduğumuz ve cevaplarını vermiş olduğumuz bu üç başlık, üretimde kullanılan temel iskelet malzemelerdir. Bu tarz sorularınız var ise bizlere sitemizin iletişim kısmından ulaşabilir veya yazılı olan telefon numaralarımız dan arayabilirsiniz.

Yetkili Prefabrik / İzmir prefabrik ev imalatı

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime