Prefabrik Ev Mi Betonarme Ev Mi?

Prefabrik Ev Mi Betonarme Ev Mi?

Kullanışlı iç mimarisi, oda sayısı, teras ve bahçe gibi fonksiyonel bölümleri içerisinde barındırabilen evler, tüm insanlığın hayatı boyunca içerisinde yaşamak zorunda olduğu yapılardır. Günümüzde binaların artık kat ve kat yükselmesi ile müstakil evler aranır hale gelmiş, insanlar tercihlerini ufak ve sevimli görünümlü müstakil evlere yönlendirmişlerdir. Müstakil ev tercihini betonarme yapıdan yana kullanmayı düşünenlerdenseniz sizler için hazırladığımız prefabrik ev mi betonarme ev mi adlı makalemizi okumanızda fayda var. Bu makalemizde sizlere prefabrik ev ile betonarme ev arasında ki olumlu ve olumsuz farkları aktarmaya çalışacağız.

Prefabrik evlerin, atölye ve fabrika ortamında tasarlanması, kurulması ve montajının bir ay içerisinde bitmesi, ihtiyaç doğduğunda evin hafif olması sebebi ile kolayca başka bir araziye taşınabilmesi, fiyatlarının sunmuş olduğu imkanlar doğrultusunda ekonomik olarak çok uygun olması ve kaliteli malzemeler eşliğinde üretimi gerçekleştirilerek kullanıma sunulması, deprem ve doğal afetlere karşı oldukça dayanıklı olması, betonarme yapılara istinaden insanlar tarafından daha çok tercih edilme sebebi olmuştur. Betonarme yapılarda tabii ki tüm bu özellikleri içermektedir ancak, aralarında ki en büyük fark fiyat farkıdır. Bu yüzden insanlar tercihlerini doğrudan prefabrik ev olarak kullanır.

Hızlı Kurulumu İle 1 Aydan Önce Yerleşebilme

Betonarme bir ev sahibi olmaya karar vermişseniz ve bir araştırma içerisindeyseniz, bildiğiniz üzere pek çok prosedür ve kriter sizleri beklemektedir. İç mimarisinin ne kadar kullanışlı olduğu, evin hangi konumda olduğu, tadilat ve inşaat gibi işlemlerin ne kadar süreceği, inşaat işlemleri bittikten sonra ne kadar sürede yerleşileceği konuları fazla yorucu olmakla beraber, bir hayli de maliyetli olabilmektedir. Sadece betonarme bir yapıya sahip olduğu için bile fiyat olarak oldukça yüksek miktarlara ulaşan bu yapılara karşı, alternatif olarak prefabrik evler üretilmeye başlanmıştır. Prefabrik bir eve, yaptırmaya karar verdiğiniz taktirde bir aydan kısa bir sürede kurulumu yaptırarak yerleşebilirsiniz. Örneğin, İzmir prefabrik ev fabrikalarına yaptıracağınız standart bir 42m² prefabrik eve, en geç 10 gün içerisinde tamamen yerleşmeniz mümkün. Zaten bu da, betonarme yapılara göre açık ara fark öndesiniz demek oluyor. Betonarme bir binanın inşaat aşaması ise bilindiği üzere en az 6 ay sürmektedir.

Evi İstediğiniz Zaman Kolayca Başka Bir Yere Taşıyabilme 

Eğer bir İzmir prefabrik ev fabrikasına veya başka bir şehirde bulunan prefabrik ev fabrikasına ev yaptırdıysanız ve ilerleyen zamanlarda konumunuzu değiştirmeniz gerektiyse, hiç meraklanmayın. Prefabrik evlerin sunmuş olduğu pratik çözümlerden bir tanesi de evlerin kurulduktan sonra rahatça istenilen başka bir alana taşınabilir olmasıdır. Bilindiği gibi bu durum betonarme binalarda mümkün değildir. Bina inşa edildiği yere sabit kalır ve yıkılana kadar başka bir alana taşınması mümkün değildir. Prefabrik evler, yapıları gereği kurulum aşamasında 30 cm yüksekliğinde beton zemine monte edilir ve bundan dolayı taşınmak istendiğinde beton ile beraber rahatça başka bir alana taşınabilir.

Bu yazımızda sizlere basit ve kolay bir şekilde prefabrik evler ile betonarme evler arasında ki farklardan ve sunmuş oldukları pratik çözümlerden bahsettik. Eğer sizde yeni bir ev yaptırmak istiyorsanız ve prefabrik evler hakkında tam bilgi sahibi değilseniz bizlere numaralarımızdan ve mail adresimizden mail atarak ulaşabilirsiniz. Yetkili Prefabrik, İzmir prefabrik ev üretici fabrikası olarak %100 çözüm ve memnuniyet odaklı hizmet vermektedir. Üretim fabrikamız İzmir/Bornova’da bulunmaktadır.

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime