Prefabrik Evin 5 Avantajı

Prefabrik Evin 5 Avantajı

Prefabrik evler, son yıllar içerisinde en çok tercih edilen yapılar arasına girmeyi başarmıştır. Bir çok kişi daha pratik, daha konforlu, daha işlevsel ve daha güvenilir özellikleri içerisinde barındıran prefabrik evlerde yaşamını devam ettirmeyi tercih ediyor. Prefabrik ev tasarımları arsa üzerine inşa edilen evler gibi değildir. Fabrika ortamında özen ile üretilen prefabrik evler, belirli standartlara bağlı bir vaziyette üretimi gerçekleşen yapılardır ve isteğinize göre şekillenip büyüyebilen evlerdir. Prefabrik evleri arsanızın şekli, kullanım amacınız ve diğer ekstra taleplerinize bağlı olarak farklı farklı şekillerde İzmir prefabrik ev fabrikalarından talep edebilirsiniz. Aynı zamanda, prefabrik evleri mimarlarda tavsiye etmektedir. Peki, nedir prefabrik evlerin 5 avantajı?

1-) Hızlı Teslimat

Prefabrik evler, yerinde kurulumu yapılıp aynı zamanda fabrikada üretildikten sonra yerleşeceği yere rahatça taşınabilen yapılardır. Ancak, fabrikada üretilen evler seri bir şekilde üretildiği için genel olarak bir kaç gün daha erken biterler ve daha sonrasında müşterisine teslim edilirler. Prefabrik yapılar genel olarak en geç 2 hafta içerisinde üretilirler. Tabii ekstra bir talep var ise bu süre bir kaç gün daha uzayabilir. Prefabrik evlerin planları en hızlı bir şekilde hayata geçen planlar arasındadır.

2-) Ekonomik Maliyet

Müşterilerimizin prefabrik ev sahibi olmak istemelerinde ki en temel sebepler arasında üretim fiyatlarının çok ekonomik olması yer almaktadır. Ahşap, betonarme veya diğer türlü evlere nazaran daha düşük bir fiyata hayata geçirilebilen bu evler, müşterilerimizin bütçesine oldukça destek sağlamaktadır. Betonarme bir bina gibi metre karesi ne kadar küçük olursa olsun çok yüksek fiyatlar konuşulmaz ve her kişinin bütçesine hitap edebilecek seçenekler mevcuttur. Prefabrik ev fiyatları 15 bin liradan başlayıp 500 bin liraya kadar yükselmektedir.

3-) Kişiye Özel Tasarımlar

Prefabrik evler, aynı zamanda kişiye özel tasarımlar ile özelleştirilebilir tasarımlara sahiptir. Yaptırmayı düşündüğünüz eviniz için İzmir prefabrik ev fabrikalarına ya da diğer prefabrik ev fabrikalarına tamamen ihtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda siparişinizi verebilirsiniz. Mutfağın ve banyonun yeri, duvar ve zemin kaplamaları, evin büyüklüğü gibi detayları ise standartlara bağlı kalmadan rahatça kendi isteğinize göre özel olarak belirleyebilirsiniz. Böylece, yeni eviniz fabrika ortamında üretilse bile standartlara bağlı kalmamış bir vaziyette tamamen size özel olarak üretilmiş hale gelir.

4-) Ses ve Isı Yalıtımı

Prefabrik evlerde de betonarme evlerde olduğu gibi ses ve ısı yalıtımı mevcuttur. Çoğu müşteri bu tarz evlerde ses ve ısı yalıtımının problem olabileceğini düşünebilir. Ancak, prefabrik evlerde bulunan ses ve ısı yalıtımı ile normal bir betonarme (yüksek katlı beton bina) yapıda bulunan ses ve ısı yalıtımı arasında bir fark yoktur. Yüksek kalitede ses ve ısı yalıtımı seçeneği sunan prefabrik evlerde rahatça yaşayabilirsiniz. Çünkü prefabrik ev üretiminde uygulanan bu izolasyon sistemleri uzun yıllar boyunca dayanıklı kalabilecek yapıya sahiptir. Prefabrik evler aynı zamanda mobil evler kategorisine de girmektedir ve dilerseniz deniz kenarında yazlık bir ev, dilerseniz de dağ başında bir dağ evi olarak üretimini yaptırabilirsiniz. Her ortama göre ses ve ısı yalıtımı mevcuttur.

5-) Ferahlatıcı Hissi

Prefabrik evin iç kısımları istekler doğrultusunda ferahlatıcı bir hisse sahiptir. Özel zamanlarınızı en iyi şekilde geçirebileceğiniz ve kendinizi iyi hissedebileceğiniz alanları sizlere rahatlıkla sunan bu yapılar sayesinde karakterinizin belirli özelliklerini dışarıya çıkartarak en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. Genel olarak ufak bir yapıya sahip olmalarına rağmen ferahlatıcı bir hissiyat yaratabilen prefabrik evler kendinizi gün içerisinde iyi hissetmenizi sağlar.

Doğaya uygun ve çevre dostu olan bu yapılar, bu avantajlar sebebi ile de en çok tercih edilen yapılar arasına girmeyi başarmıştır.

Bu yazımızda sizlere prefabrik evin 5 avantajından bahsettik. Eğer sizlerde prefabrik ev yaptırmayı düşünüyorsanız ve aklınıza takılan soru işaretleri varsa bizlere ulaşarak sizlere cevap vermemizi sağlayabilirsiniz.

Yetkili Prefabrik / İzmir prefabrik ev imalatı

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

 

 

One Comments

  1. Bilgilendirmeler icin tesekkurler. Hollanda’da yasiyorum surekli Turkiye’ye gelip gidiyorum ufak capli bir ev yaptırmayi da dusunuyorum. Bu tarz bilgiye ihtiyacim vardı sizinle iletisim kurabilecegim bir numara birakır misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime