Prefabrik Evin Su Basmanı Nasıl Yapılır?

Prefabrik Evin Su Basmanı Nasıl Yapılır?

Prefabrik evlerin yapı malzemeleri özel makineler tarafından fabrikalarda üretilir. Ancak, fabrikalarda yapılan bu çalışmalar bir prefabrik evin mevcut arsaya kurulması için yeterli değildir. Her ne kadar özel makineler ile üretim gerçekleşse de, ortaya kullanılacak bir ev çıksa da, prefabrik evlerin kurulumu belirli bir zeminin üzerine yapılaması gerekir. Prefabrik evlerin de temeli normal bir betonarme ev gibi belirli bir temel üzerine kurulması gerekmektedir. Öncelikle, üretilecek olan prefabrik evin üzerine geleceği zeminin ev yapısına uygun olması gerekmektedir ve büyüklüğü hesaplanarak alan hazırlanması gerekir. Prefabrik evin temeli için ve genişliği için gerekli ölçüyü ise müşteri belirler. Yani, müşteri yapıyı kaç metre kare isterse o şekilde üretime geçilir. Beton dökülme işleminde ise prefabrik ev için terazili bir şekilde beton dökülmesi gerekmektedir. Aynı zamanda tüm bu işlemler gerçekleşirken zeminin temel yapısı için de tüm gerekli olan imkanlar sağlanmalıdır. Temel yapısı uygun şartlara uymayacak şekilde hazırlanan beton zeminler ise sağlıklı bir yapıp meydana getirmeyecektir. Tüm bu imkanlar bilgi dahilindeyse ve gereken şartlar yerine getirilemiyorsa bu sefer gereken iş İzmir prefabrik ev fabrikalarına ve diğer prefabrik ev üretici fabrikalara düşmektedir. Kolonlar yardımı ile 30cm yüksekliğinde bir zemine inşaat işlemi gerçekleşir.

Beton Atılırken Neler Yapılması Gerekir?

1-) Binanın taşıyıcı kolonlarının olacağı yerler ayarlanmalı ve kalıpları ona göre çakılmalıdır.

2-) Zemin sıkıştırması ve düzlemesi yapılmalıdır.

3-) Kirişler bağlanmalıdır.

4-) Kolon boşlukları taş veya taş benzeri malzemeler ile doldurulmalıdır.,

5-) Membran ile köşelerden bohçalama yapılmalıdır.

6-) Şap uygulaması yapılmalı daha sonrasında köşelere balık sırtı şap uygulaması yapılmalıdır.

7-) Isı izolasyonu için eps, yani yoğunlaştırılmış 20 dns yoğunluklu strafor uygulaması yapılmalıdır.

Oluşturulacak olan zemin betonu fiyatları, üretimi gerçekleştirilecek olan prefabrik ev fiyatlarına dahil değildir. İzmir prefabrik ev firmaları ve diğer prefabrik ev üretici firmaları müşterilerine beton planı verirler ve zemin veya su basmanı için gerekli bilgileri aktardıktan sonra beton attırma işlemlerini müşterilerine devrederler. Bu, prefabrik ev yaptıracak müşterinin üzerine düşen önemli konulardan bir tanesidir. Az önce de dediğimiz gibi, eğer müşteri beton attırma imkanına sahip değilse o zaman prefabrik ev üreticileri taşıyıcı kolonlar yardımı ile beton zemin olmadan 30 cm yükseklik elde ederek üretim işlemini gerçekleştirir. Ancak, üretilecek olan yapının gerçekten sorunsuz olması ve sonradan sürpriz ile karşılaşılmaması adına en sağlıklı zemin beton zemindir. Prefabrik evlerin teslim süresi ortalama olarak metre karesine göre 10 gün ile 21 gün arasında değişmektedir. Eğer müşteri evini bir an önce teslim almak istiyorsa daha önceden betonu attırabilir veya istediği firma ile bu konu ile ilgili olarak çalışabilir.

Zemin betonu ile ilgili önemli konulardan bir diğeri ise, zemini atacak kişilerin veya firmaların bu iş üzerinde ne kadar profesyonel olduklarıdır. Bu işi yapacak kişilerin kesinlikle daha öncesinden sağlam bir şekilde bitirdiği işler olmalıdır ve alanında uzman kişiler ile çalışmalıdırlar. Gelişigüzel atılacak beton kesinlikle prefabrik evin yapısını bozacaktır ve ilerleyen yıllarda baş ağrıtıcı sebepler doğuracaktır. En basitinden oluşacak bir şiddetli yağmurda bile sorunlar başlayacaktır. Prefabrik evler zaten yapıları gereği depreme ve şiddetli yağmura, rüzgara dayanıklıdır ancak yanlış yapılan bir işçilik bütün bir yapıya zarar verecektir.

Tüm bu bilgilere sahip olduktan sonra yapılması gerekenler yapıldığı taktirde hiç bir sorun kalmadan en az 100 yıl rahat bir şekilde prefabrik evlerde oturulabilir.

Yetkili Prefabrik, İzmir prefabrik ev firmaları arasında en çok tercih edilen firmalardan bir tanesidir ve referanslarını günden güne arttırmaktadır. Eğer sizlerin de aklında prefabrik ev yaptırmak varsa veya prefabrik evler ile ilgili aklınızda soru işaretleri varsa bizlere web sitemizde yer alan mail adresimizden, telefon numaramız dan veya teklif formundan ulaşabilirsiniz.

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

 

One Comments

  1. antalya/kumlucada bulunan 244 m2 arsamıza tek katlı prefabrik 70m2 ev yaptırmak istiyoruz varsa nakliye ve işçilik dahil net fiyatını verirmisiniz birde su basmanının siz yaparsanız + maliyet ne tutar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime