Prefabrik Evler Neden Tercih Edilir?

Prefabrik Evler Neden Tercih Edilir?

Prefabrik Evler Neden Bu Kadar Çok Tercih Ediliyor?

Prefabrik evlerin bu kadar çok tercih edilmesinin ilk temel sebebi fiyatlarıdır. Arsa sahipleri, sahip oldukları araziye yeni bir yaşam alanı kurma araştırmasına girdikleri zaman bütçe olarak oldukça fazla miktarlar ile karşılaşmaktadırlar. Durum böyle olunca daha ekonomik ve sadece iş görme amaçlı kullanılacak tek yapı prefabrik evler oluyor. Prefabrik evler, hem bütçe anlamında hem de kalite ve sağlamlık anlamında ise beton bir binayı aratmayacak kadar donanıma sahiptirler ve depreme, rüzgara karşı dayanıklılığı ise mühendisler tarafından çoktan kanıtlanmıştır. Prefabrik evlere karşı genel olarak sağlamlığı konusunda geçtiğimiz yıllarda bir ön yargı söz konusu olsa da, artık günümüzde bu ön yargı tamamen ortadan kalkmış durumdadır. Prefabrik evler beton bir binadan farksızdır ve bütçe olarak en uygun yapılar  olduğu için bu kadar çok tercih edilmektedir.

Prefabrik Evler Ahşap Evler Gibi midir?

Prefabrik evlerin kesinlikle ahşap evler ile bir alakası yoktur. Ahşap evlerin üretiminde kullanılan malzemeler ve prefabrik ev üretiminde kullanılan malzemeler aynı malzemeler değildir. Günümüzde ise ahşap evler yerlerini prefabrik evlere bırakmış durumdadır. Prefabrik evlerin üretiminde profil kullanılır ve ahşap evlerden çok daha sağlamdır.

Prefabrik Evlerin Üretiminde Ne Kullanılır?

Prefabrik evlerin üretiminde ebatları değişkenlik gösteren (bütçeye göre) çelik profiller kullanılır. Bu profiller beton bir binanın barındırdığı tuğla ve çimento kadar sağlamdır. Profiller ile prefabrik evin yapısı ortaya çıktıktan sonra ise kapatma işlemine geçilir. Isı yalıtım malzemeleri ve rüzgara karşı dayanıklı malzemeler bu aşamadan sonra kullanılmaya başlar. Artı olarak, üretimde kullanılan bu profiller beton zemine sabitlenir ve ilerleyen yıllarda bitmiş bir prefabrik ev başka bir alana rahatça taşınabilir.

Prefabrik Evler İsteklere Göre Şekillenebilir mi? 

Evet. Prefabrik evlerin bu kadar çok tercih edilmesinin bir diğeri sebebi ise onlarca tasarım modeli barındırmasıdır ve prefabrik evi yaptıracak kişinin her detayını kendi istediğine göre şekilleniyor olmasıdır. Tek katlı prefabrik evlerde, dubleks prefabrik evlerde ve diğer model prefabrik evlerde istenilen her şekil ve görünüm rahatça hayata geçirilebilmektedir. İzmir prefabrik ev üreticileri ve diğer üreticiler odaların nerede olacağını, giriş kapısının nerede olacağını, iç camların nerede olacağını, iç duvarların ne renk olacağını, evin dışının ne renk olacağını ve hangi malzemelerin kullanılacağını prefabrik evi yaptıracak müşterinin kararına bırakmaktadır.

Prefabrik Evler En Çok Nerelerde Görülür?

Yukarıda da az önce bahsettiğimiz gibi, önceden beton binalardan hariç ahşap evler ön plandaydı ve büyük şehirlerde mutlaka göze çarpmaktaydı. Şimdi ise ahşap evlerin kullanımı oldukça azaldı ve büyük şehirlerde göze çarpmayacak duruma geldi. Çünkü ahşap evlerin yerlerini prefabrik evler aldı. Artık insanlar günümüzde prefabrik evleri tercih etmeye başladı ve prefabrik evler şehir merkezlerinde dahi yerlerini almaya başladı. Prefabrik evler ülkemizin büyük şehirleri olan İstanbul, Ankara ve İzmir’de ise çoktan kabul edilebilir duruma geldi. İzmir prefabrik ev ve diğer şehirlerin prefabrik üreticileri ise oldukça yoğun çalışmaya başladı. Prefabrik evler artık yazlık yerlerde, kamp alanlarında ve bağ-bahçe yerlerinde kullanılır duruma geldi.

Nasıl Bir Prefabrik Eve Sahip Olurum?

Yetkili Prefabrik, İzmir prefabrik ev üreticisi olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir ve Türkiye’nin her yerine kurulum işlemi gerçekleştirmektedir. Sizde bir prefabrik ev sahibi olmak istiyorsanız ve araştırma içerisindeyseniz sitemizin ana sayfasında bulunan teklif formu kısmından prefabrik evler için fiyat ve analiz alabilirsiniz.

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime