Prefabrik Evlerin Nakliyesi Nasıl Olur?

Prefabrik Evlerin Nakliyesi Nasıl Olur?

Bir önce ki yazımızda da bahsettiğimiz gibi, prefabrik evler yapıları gereği zamandan ve enerjiden oldukça tasarruf ettirmektedir. Standart bir prefabrik evin kurulum süresi maksimum 1 hafta olurken, beton bir binanın kurulumu bilindiği üzere 1 yılı görebilmektedir. Tabii işin birde kurulum aşamasına kadar olanlar kısmı var. Beton binanın yapısı gereği var olacağı yere temeli atılmak zorundadır ve ilerleyen zamanlarda başka bir alana nakliye edilmesi ise söz konusu değildir.

Ancak durum prefabrik evler için böyle değildir. Prefabrik evlerin kurulum aşamasında profillerden yararlanılır ve rahat bir kurulumun ardından başka alanlara da taşınabilir. Üreticiler genelde prefabrik evleri fabrikalarında üretirler ve teslim aşamasına gelindiğinde nakliye işlemi başlamış olur. Nakliyesi de oldukça kolaydır ve sadece yapıya bir zarar gelmemesi için dikkat istemektedir. Genel olarak prafabrik ev yaptıran müşteriler yapıyı üretici fabrikalarda tamamlatır ve yapının tamamlanmasına kadar geçen zamanda ise yapının kurulacağı yerde üzerine düşen hazırlıkları yaparlar. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra prefabrik evler, tır, kamyon, uçak veya gemi gibi nakliye araçları ile rahatça kurulacakları yere taşınabilirler.

Ancak, yapılacak yapı 2 veya daha fazla katlı olacak ise durum tam tersine dönmüş olur. İzmir prefabrik ev üreticileri ve diğer prefabrik üreticileri ilk olarak yapının yapılacağı yere keşif için giderler ve esas kararı alanı gördükten sonra verirler. Eğer gerekiyorsa yapılacak yapının temelini fabrikalarında atmak yerine bizzat alanda atarlar ve müşterilere vermiş oldukları zaman içerisinde yapının inşaatını sonlandırmış olurlar. 2 veya daha fazla katlı yapıların nakliyesinde genel olarak bir sorun olmasa da, oluşabilecek bir zararın önüne geçilmek için ve nakliyeden kaynaklı artacak fiyatın oluşmaması için bu kararın alınması en doğru tercihtir. İzmir prefabrik ev üreticileri ve nakliye firmaları işlerini eksiksiz yapmak için ise sürekli irtibat halindedirler ve titiz bir şekilde prefabrik evlerin nakliyelerini gerçekleştirirler.

Özet olarak, prefabrik evlerin nakliyesi tır, kamyon, uçak ve gemi ile kolayca yapılabilmektedir.

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime