Prefabrik Öğrenci Yurdu ve Yatakhaneler

Prefabrik Öğrenci Yurdu ve Yatakhaneler

Prefabrik öğrenci yurtları ve yatakhaneler hemen hemen 2015 yılından itibaren ülkemizde sıkça tercih edilmeye başlanmıştır ve içerisinde üniversite barındıran bir çok büyük şehrin ilk tercih ettiği yapılar arasında bulunmaktadır.

Prefabrik yatakhane ve öğrenci yurtlarının kurulumu da normal bir prefabrik ev gibi daha önceden tasarımı gerçekleştikten sonra kurulumu yapılacağı alana beton atılarak yapılır. Ancak, kurulumu gerçekleşeceği alan büyükse fabrikada üretilip sonradan nakliyesi gerçekleşir. Yada, fabrikada üretime başlanmadan direkt kurulacağı yerin alanına beton atıldıktan yerinde kurulumu başlayabilir. Burada kararı üretimi gerçekleştirecek İzmir prefabrik ev firması veya müşteri vermektedir. Müşteri dilerse kurulumu yerinde yapın diyebilir yada üretici firma zaten yerinde kurulumu uygun görüp profilleri beton zemine monte ederek üretime başlar. Prefabrik yatakhane ve prefabrik öğrenci yurdu için uygun olan duvar, kapı, mermer, parke (tercihe göre), ve diğer temel malzemelerin markasına ve kalitesine karar verildikten sonra hayata geçirilme aşamasına gelinir.

Üretiminde kullanılan malzemelerden dolayı oldukça dayanıklı ve kullanışlı olan prefabrik yapılar, ilerleyen zamanlarda sorun çıkartmayacağından ve yapısı bozulmayacağından yapı sahiplerine bütçe olarak zarar vermezler. Uygun ortam hazırlandıktan sonra üretimi gerçekleşen bu yapılar, yapı sahiplerine ve içerisinde barınacak insanlara büyük rahatlık ve kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda, istendiği taktirde tek katlı olmasından ziyade iki katlı olarak da üretilmesi mümkün. Prefabrik olarak 2015 yılından beri bir çok yapı inşa edilmektedir. Prefabrik yapılar, sadece ev ve yatakhane ile sınırlı değildir. Ofis, hastane, şantiyeye uygun yapılar, karavan, güvenlik kabini, havuzlu villa gibi bir çok model seçeneği de bulunmaktadır. Beton bir binanın oluşturacağı gibi sağlam ve net bir yapı ortaya çıkmış olur ancak bütçe olarak beton yapılar ile aralarında oldukça yüksek bir fiyat farkı vardır. Ancak prefabrik yapıların beton bir binadan farkı yoktur. Prefabrik yapılarda hayatlarına devam eden insanlar, betondan yapılan binalara göre çok daha ekonomik olduğunu ve aralarında bir fark olmadığını dile getirmektedirler.

Prefabrik öğrenci yurduna ve yatakhaneye sahip olan yapı sahipleri, dilerse temel olarak kullanılan ses yalıtımı ve ısı yalıtımı malzemelerinin kalitesini yükselterek daha verimli ve direkt kullanıcıya hitap eden sonuçlar alabilir. Prefabrik yatakhane veya öğrenci yurtları, istenilen ölçülerde ve ihtiyaçlara dayalı olarak hazırlanabilir ve sonradan gereksiz harcamalara sebep olabilecek sonuçları kesinlikle yoktur. Ayrıca, engellilere özel olarak da tasarlanabilir. Prefabrik yapıların bir diğer faydası ise, deprem ve doğal afetlere karşı, zemin kaymalarına karşı oldukça dayanıklı olmasıdır. Prefabrik yapıların ortalama olarak kullanım süresi ise kullanılan malzemeye bağlı olarak en az 60 yıl ile 100 arasında değişmektedir. Prefabrik yapıları 2. el olarak da satarken piyasası aktif olarak bulunduğundan satıcıya zarar ettirmemektedir.

Prefabrik öğrenci yurdu ve yatakhaneler için bizlere ulaşabilir, İzmir prefabrik ev imalatçısı olarak üretim fabrikamızı bizzat yerinde ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime