Prefabrik Wc ve Duş Kabinleri

Prefabrik Wc ve Duş Kabinleri

Merhaba değerli okurlarımız. Her yazımızda söylediğimiz ve belirttiğimiz gibi prefabrik yapılara olan ilginin geçtiğimiz son beş yıl içerisinde büyük bir derecede artmasından dolayı prefabrik yapıların alternatifleri de artmıştır. Prefabrik yapılara olan ilginin artmasındaki en büyük etken ise hem kısa sürede üretiliyor olması, hemde fiyat olarak oldukça ekonomik olmasından kaynaklıdır.  Sadece bir ev yaptırmaktan ziyade hemen hemen insan hayatının temel ihtiyaçlarından olan yapıları da bünyesine alan bu sektör, şehir belediyelerinin ve arsa sahiplerinin yoğun ilgisini de bu yüzden çekmektedir. Özellikle büyükşehir belediyeleri park ve sahil alanlarına insanlar daha rahat ihtiyaçlarını karşılayabilsinler diye prefabrik yapılar yaptırmayı tercih ediyorlar. Bu yapılardan birisi de prefabrik wc ve duş kabinleridir. Tabii ki duş kabinleri açık alanlara koyulmuyor ancak istendiği taktirde şahıslar tarafından hayata geçiriliyor. Bugün ki yazımızda sizlere prefabrik duş ve wc kabinlerinin özelliklerinden, tesisatından ve işlevselliklerinden bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

Prefabrik Wc ve Duş Kabini Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi bu kabinler temel insan ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır ve özellikle dışarıdayken kullanılması amaçlanmıştır. İstendiği taktirde sadece wc, istendiği taktirde sadece duş alabilecek alan olarak yapılabilen bu yapılar istendiği taktirde de yan yana tek bir yapıda yapılabilmektedir. Zaten genel olarak ikisi yan yana yapı olarak tercih edilmektedir ancak ayrı ayrı yaptırıp kullanan kesimde bir hayli fazladır. En çok pazar alanlarında, şantiyelerde, spor tesislerinde, sahillerde ve piknik alanlarında tercih edilen bu yapılar insanların tuvalet ve duş ihtiyaçlarını o an karşılayabilen en pratik yapılardır. Genel olarak tek kişilik olarak üretilen bu kabinlere su tesisatı ve elektrik tesisatı rahatlıkla çekilebilmektedir. Zor mevsim şartlarında dahi (yağmur ve kar suları, sert esen rüzgar) oldukça sağlam olan bu kabinler farklı farklı tasarım modelleri ile üretilmektedirler. Plastik veya doğrudan çelik olarak üretilen kabinler neme karşı maksimum koruma sağlar ve kir tutmadan sürekli temiz biz vaziyette kalırlar. Renk olarak ise istenilen renkte rahatça üretilebilirler ve tuvalet taşı, klozet için onlarca farklı seçenek sunmaktadırlar. Kadın veya erkek için özel olarak üretilebilirler. Işıklandırması ve havalandırması da doğrudan kolayca uygulanmaktadır. Eğer burada yazmış olduklarımızdan hariç aklınızda bir soru işareti oluşur ise İzmir prefabrik ev fabrikalarından herhangi birini veya bizleri arayıp sorularınıza cevap arayabilirsiniz.

Ruhsat veya İmar İzni Gerektirir mi?

Az önce de belirttiğimiz gibi en çok şantiyelerde, piknik alanlarında, spor tesislerinde ve pazar alanlarında tercih edilen kabinler için herhangi bir ruhsat veya imar iznine gerek yoktur.

Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Kabinlerin temel kalınlığı, kapı özellikleri veya modelleri, genişliği yapının fiyatına doğrudan etki etmektedir. Ayrı olarak istenilen farklı lavabo, klozet veya taş modelleri de fiyatta değişkenlik sağlamaktadır. Bazı durumlarda geçici olarak tercih edilen tuvaletler ve duşlar daha sonra tekrar rahatlıkla satılabilirler. Piyasası olması ve çoğu kişi tarafından tercih edilmesi sebebi ile kişilere oldukça avantaj sağlarlar.

Bu yazımızı okuduktan sonra aklınızda ki sorulara cevap bulduysanız bizlere ulaşabilir ve detaylı görüşme sağlayabilirsiniz. Yetkili Prefabrik İzmir prefabrik ev imalatı hizmeti vermektedir ve sektörde ön planda bulunmaktadır.

İyi günler diliyoruz.

Facebook Sayfamıza Giderek Üretimlerimizden Haberdar Olmak İçin Tıklayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Gönderiler

Aranacak Kelime